BMW M GmbH (agrāk: BMW Motorsport GmbH) ir Vācijas auto ražotāja BMW AG apakšnodaļa, kas sevī ietver trīs biznesa nozares (BMW M Cars, BMW Individual un BMW Driver Training) un jau vairāk kā 30 gadus atbild par plašu pakalpojumu klāstu un sportiskākajiem BMW automobīļiem un dzinējiem. Jaunās tehnoloģijas, individualitāte un drošība - BMW M divīzija piedāvā absolūtu perfekciju un ekskluzivitāti.

Trīs biznesa nišas:

  1. BMW Individual - rūpējas par tieši tev izveidotu auto.
  2. BMW M Automobiles - augstas veiktspējas un inovāciju laboratorija.
  3. BMW Driver Training - vieta kur uzlabot braukšanas iemaņas.

BMW M, kas arī zināms kā M-Technik vai vienkārši "M" (kas ir saīsinājums no Motorsporta) tika izveidots, lai sākotnēji rūpētos par BMW autosporta programmu, kas bija īpaši veiksmīga 1960ajos un 1970ajos gados. Laikam ejot, BMW M divīzija sāka papildināt BMW modeļu portfolio ar īpaši modificētiem modeļiem, ar ko arī tie ir pazīstami plašākai publikai mūsdienās. Ar M apzīmētie auto tradicionāli simbolizēja modificētus dzinējus, piekari, salonu un aerodinamiku, kas tos nošķīra no pārējajiem ikdienas vajadzībām ražotajiem automobīļiem.

Reģistrēta 1972. gada maijā ar astoņiem darbiniekiem, firma ātri auga, nodrošinot 1988. gadā jau 400 darba vietas un šobrīd ir neatņemama BMW tirgus sastāvdaļa. BMW 3.0 CSL bija pirmais sporta auto.

Pēc straujajiem panākumiem sportā, bija skaidrs, ka jau tā lielais sporta automobīļu pieprasījums tirgū nemazināsies, tāpēc 1978. gada Parīzes auto šovā BMW M divīzija prezentēja savu pirmo auto, kas paredzēts plašākai sabiedrības daļai - BMW M1, kas gan vairāk bija sacīkstēm paredzēts auto, nevis ikdienas transportlīdzeklis. Tas mainījās līdz ar 1979. gadu, kad tika uzsākta M535i ražošana, kas bija populārās 5. sērijas sedana sporta versija.

Paralēli tam, BMW M ieguva slavu arī ar savu 6.1 litru lielo V12 dzinēju ar ko tika apgādāti McLaren F1 automobīļi, kas acu mirklī guva panākumus autosportā visapkārt pasaulei. Lielākais no sasniegumiem - uzvara Lemānas 1995. gada sacensības, pirmo reizi piedaloties GTR tipa sacensībās.